KONUM

SELİMİYE NERESİ?

Marmaris’ten Datça’ya giderken, Bozburun tabelasından sola sapıldıktan sonra 20 dakikada ulaşılacak olan balıkçı köyü. Bu köyün ulaşımı çok zor olduğu için kendini korumayı başarmış bozulmamıştır, insanları inanılmaz iyi, kendisi cennet gibidir, herşeyden kaçmak istendiğinde gidilebilecek en iyi yerdir. Dalaman Havaalanına uzaklığı 130 km’dir.

Selimiye size hem sakin hem de doğa ile iç içe olabileceğiniz bir tatil sunuyor.

Trekking, doğa yürüyüşü, dalış, yelken ve birçok olanakları ile tatilde bile spordan vazgeçemeyenler için Selimiye en doğru adreslerden bir tanesi.

Her koyu ayrı güzel olan bu yarımadayı keşfetmenin en güzel yollarından biri günü birlik tekne turlarına katılmak ise diğeri aracınız ile yapacağınız size özel turlar olacaktır.

Sabah kalkıp, muhteşem deniz manzaralı terasımızda serpme kahvaltınızı yaptıktan sonra, bütün bir gün iskelemizde denizin ve güneşin tadını çıkarabilir ,mutfağımızdan yiyecek/içecek siparişi verebilirsiniz. Ya da iskelemizden hareket edecek olan Selimiye Dalış Merkezi ile su altı, Selimiye Tekne Turları ile su üstü Selimiye ve çevresinin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Öğlen isteğinize bağlı servis edilen tencere yemeklerimizde kullanılan ürünlerin çoğu Marmaris’ in köylerinden geliyor.Yemeklerimizi Hatay mutfağının usta ismi Şef Hasan Cesur, menümüzdeki diğer lezzetleri ise Sevim Yıldız Hanım hazırlıyor…

Akşam üzeri, otelimizin bisikletleri ile veya yürüyerek şirin köyümüze ulaşabilir, birbirinden farklı ve orjinal hediyelik ürün seçenekleri ile Severin Butik, Cemile Handmade ve Losta‘ dan alışveriş yapabilir, Ceri’s Cafe‘ de filtreli kahveniz ile nefis keklerden ve pastalardan yiyip, kendinizi şımartabilirsiniz. Bu arada akşam yemeği için tercihinize göre enfes deniz ürünleri, balık, hatta nefis mantılar sizi bekliyor olacak. Geceyi uzatmak isteyenler keyifli bir ortamda caz dinleyebilirler.

Günaş Grup İşletmeleri